Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

7.966 nieuwe kwetsbaarheden zijn afgelopen jaar in het WordPress-ecosysteem ontdekt, een stijging van 34% ten opzichte van een jaar eerder. De beveiligingsproblemen zaten met name in plugins van derde partijen. Dit blijkt uit cijfers verzameld door PatchStack, een WordPress vulnerability intelligence provider. Het stelt dat het merendeel van de kwetsbaarheden in de praktijk geen actief risico opleveren. Het aantal ernstige kwetsbaarheden is echter ook met 11% gestegen. 96% van de kwetsbaarheden is ontdekt in plugins, terwijl 4% in thema's zat. Slechts zeven van de 7.966 beveiligingsproblemen zat in WordPress zelf.

 

Lek vaak niet gedicht voor openbaarmaking

Uit de cijfers is ook op te maken dat veel ontwikkelaars kwetsbaarheden niet dichten voordat zij een lek openbaar maken. Het wijst daarbij op de Europese Cyber Resilience Act, waarvan de eerste vereisten vanaf 2026 van kracht zijn. De werkwijze van ontwikkelaar kan in strijd zijn met deze wetgeving, waarschuwt PatchStack.

 

bron: https://www.security.nl

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Helaas, je inhoud bevat woorden die we niet kunnen toestaan. Gelieve je inhoud te wijzigen en de volgende gemarkeerde woorden uit je bericht te verwijderen.
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.